Vyber řešení
Zavřít

24. února/ Vydali jsme aktualizaci OptimAccess

24 Únor 2013

24. února/ Vydali jsme aktualizaci OptimAccess

Aktualizace OptimAccess Solution přináší novinky a obsahuje také opravy několika známých problémů.

Významnou novinkou této aktualizace je, že nastavené restrikce pro WWW stránky se již uplatňují i pro prohlížeč Google Chrome. Pokud v Google Chrome dojde k přístupu na zakázanou URL adresu, dojde automaticky k ukončení tohoto prohlížeče.

Dále došlo k významnému rozšíření restrikcí na výměnná média. Na základě konzultace s NBÚ přibyla v modulu OptimAccess Standard možnost jednoduše zakázat čtení nebo zápis např. pro USB flash disky, WPD zařízení nebo i páskové jednotky. Zároveň se v Externích zařízeních již od počátku objevuje obecná třída USB, která zahrnuje např. flash disky a podobná zařízení. Novinkou je zde také možnost nastavení restrikcí pro sběrnici PCI (týká se zejména integrovaných čteček SD karet, hojně využívaných v noteboocích).

Instalační sada OptimAccess nově obsahuje on-line instalátor pro instalaci Microsoft .NET Framework 3.5, který je nezbytný pro správnou funkčnost Správce učebny i monitorování a zakazování WWW stránek. Došlo k opravě aktualizačního procesu OptimAccess na 64-bit operačních systémech, a kvůli možnému konfliktu s antivirovou ochranou došlo k úpravě souborového ovladače „oaFile.sys“.


Novinka je zařazena v kategoriích:

Personální audit

Kontrola a sledování práce zaměstnanců

více

Datový trezor

Online šifrování dat

více

USB pod kontrolou

Monitoring přenosných disků

více

Efektivní IT management

Snížení nákladů na údržbu sítě

více

Správce učebny

Údržba a kontrola počítačů ve školách

více